Konečně kobylka

Po dvou předchozích hřebečcích od mámy Noble nás 10. 5. 2012 potěšila máma Alina pěknou kobylkou - po Artistovi. Obě dvě to zvládly mezi jednou a třetí ráno. Protože jsme teoretický termín přetáhli o 20 dní, kobylka byla hned od prvních chvil zdatná a samostatná. A po pár hodinách života už spolu s ošetřovatelkou Martinou zapózovala ve výběhu před fotoaparátem.

 
Další hříbě

Dne 21. dubna 2011 v jednu hodinu ráno se kobylce Noble narodil krásný hřebeček, po otci Artist-L. Již po hodině se měl čile k světu, běhal po boxu kolem mámy a začal pít. Od třetího dne je pod dohledem mámy každý den několik hodin ve výběhu, což pozorně sledují i další koně.


Křest hříběte

V sobotu dne 10.7.2010 se v tropickém odpoledni sešlo na Rokytá hafling ranči přes 30 přátel a známých, aby se seznámili s životem na ranči po prvním roce jeho činnosti a hlavně, aby slavnostně pokřtili zde na ranči první narozené hříbě. Nový hřebeček se narodil 19.3.2010 kobylce Noble. Otcem je kvalitní německý plemeník Aaron-B, tak jeho potomek dostal oficiální jméno Aaron-R /z Rokyty/. S ohledem na datum narození i na to, že kmotrem byl Ing. Josef Strnad, kamarád majitelů ranče, má hřebeček i domácí jméno „Pepan“.


Naše první hříbě

První hříbě se narodilo na RHR kobyle NOBLE na Josefa 19.3.2010 ve 2.30 ráno. Je to krásný hřebeček jménem Aaron R, po otci Aaron B. Protože přišel na svět cca 10 dní po plánovaném termínu, je poměrně vysoký a od počátku velmi zdatný. Stál po dvaceti minutách, po čtyřiceti minutách již pil od mámy a druhý den již chvíli pózoval na dvoře fotografovi.


Kontakt

ROKYTÁ HAFLING RANČ

Eva a Milan Řehákovi
Dolní Rokytá 6
295 01 Mnichovo Hradiště


Telefon:
Eva..... 602 187 377
Milan... 603 581 194